Atsakingas požiūris į miškus!
8 663 51 923 info@miskodraugas.lt
Miško įvertinimas

Gaukite profesionalų ir nemokamą miško įvertinimą per 24 valandas!

Jūsų el. pašto adresas (būtina)

Jūsų telefonas (būtina)

Kadastrinis arba unikalus numeris

Jūsų žinutė

„Miško draugas“ superka miškus – rinktis mus verta!

Džiaugiamės, kad įmonė „Miško draugas“ superka miškus už tai pardavėjui sumokėdamas brangiausiai iš šias paslaugas siūlančių įmonių, taip pat didžiuojamės tuo, kad mūsų įmonė superka miškus visoje Lietuvoje ir daro tai be tarpininkų! Taip pat galime pasigirti iš kitų miško supirkimo įmonių išskirdami tuo, kad mišką superkame ne tam, kad vėl kažkam ją parduotume, o tam, kad galėtume vykdyti juose savo ūkinę veiklą. Žinoma, mes superkame miškus atsižvelgdami į tai, kokia jų būklė ir kiek galime pasiūlyti savo klientams – kiekvienu atveju randame kompromisą ir tikime, kad mūsų įmonė superka miškus ir teikia visas kitas paslaugas kokybiškai ir greitai!

Palankiomis sąlygomis perkame mišką – tai mūsų sėkmės garantas

Užsiimdami miškų pirkimo verslu ir naujos produkcijos gaminimu mes suprantame, kad nesame vienintelė įmonė, kuri perka mišką, tad naujus klientus stengiamės pritraukti siūlydami palankias miško supirkimo sąlygas. Taigi, kodėl verta mišką parduoti mums?

lietuvos miskai

Lietuva gali didžiuotis valstybiniais miškais

Lietuvoje dažnai pasigirsta nuomonių, kad miškai mūsų šalyje neprižiūrimi, kertami. Todėl artimoje ateityje jų apskritai gali nelikti. Tokios nepagrįstos abejonės ir kritika, tik sukuria neteisingą nuomonę apie mūsų šalies miškus ir jų ateitį. Pasitaiko atvejų, kai privatūs miškai būna tvarkomi aplaidžiai. privačių miškų savininkai būna suinteresuoti tik miško pirkimu ir medienos pardavimu. Tačiau valstybiniai Lietuvos miškai prižiūrimi remiantis aukščiausiais standartais.

parduodami miskai

Kuo skiriasi privatus miškas nuo valstybinio?

Miškai Lietuvos kraštovaizdžiui suteikia nenusakomo grožio. Miškas naudingas ne tik akims paganyti, tačiau ir yra mums medienos tiekėjas.Dažnam miško lankytojui kyla klausimas- kuo skiriasi privatus miškas nuo valstybinio.

Į šį klausimą iš karto galima atsakyti, kad niekuo, išskyrus savininką. Tie privačiame, tiek valdiškame miške ūkininkaujama pagal tuos pačius LR valstybės įstatymus. Privačių miškų savininkai neretai ūkininkauja daug geriau, negu tai daro valstybė. Tiesa, už tyčinį ar netyčinį įstatymų nevykdymą privačių miškų savininkai taip pat baudžiami dažniau. Įstatymų pažeidimai dažniausiai būna smulkūs: sanitarinių normų nesilaikymas, laiku neiškirsti sausuoliai, nepašalinti pažeisti medžiai, kurie gali būti užkratas tolesniam grybinių ligų arba kenkėjų plitimui.

miskas

Žemėje Lietuvos Ąžuolai žaliuos

Miškininkai skaičiavo, kad kasmet miškais apžels apie 5 tūkstančius hektarų žemės ūkiui nenaudojamų žemių. Bet už tuos plotus buvo padidinti žemės mokesčiai, savaiminiai miškai pradėti masiškai kirsti. Tą galima pastebėti kiekviename žingsnyje, o ypač aktyviai tai vyksta Dzūkijos smėlynuose: gražiai pušynais apžėlę nederlingi smėlynai vėl plikinami ir vėl draskomi plūgais bei kultivatoriais. Tas pats vyksta ir mažiau miškingose bei derlingose žemėse, tik ten apleistų žemių yra mažiau. Joniškio rajonas miškingumu beveik dvigubai atsilieka nuo Lietuvos vidurkio ir tesiekia 18 proc. nes šio rajono žemės priskiriamos derlingoms. Joniškio miškų urėdijos miškininkai supranta, kad miškų plotus reikia didinti, tačiau laisvos valstybinės žemės miškų sodinimui nėra, o ir nusipirkti jos beveik neįmanoma – viskas užsėta javais ir rapsais. Nuožmi kova vyksta dėl kiekvienos žemės pėdos, žemės kainos jau siekia virš 7 tūkstančių eurų už hektarą, o tai atitinka 25 tūkstančius litų. Joniškio miškų urėdijos miškininkai įgyvendinami Nacionalinės miškų ūkio plėtros programos nuostatas įveisia naujus miškus, tame tarpe ir ąžuolynus, miško aikštėse, laukymėse.

misku grupes

Miškų grupės

Keliaudami po Lietuva pastebime, jog miškų joje yra tikrai nemažai. Ypatingas grožis atsiskleidžia pavasarį ir vasarą, kada jie žaliuoja. Ta žaluma sulieja kartu su pievomis ir sukuria vieną nuostabų gamtos paveikslą.

Nors miškai atrodo visi vienodi, tačiau pagal miškų įstatymą galioja 4 miškų vertinimo grupės. Taigi toliau trumpai aptarsime kokios yra miškų grupės. Jei ruošiatės pirkti mišką, pasidomėkite kokiai grupei miškas priklauso.

Reikalavimai privačių miškų savininkams

Miškas – nacionalinis turtas, kuriame slypi didžiausia biologinė augalų ir gyvūnų įvairovė. Miškai saugo žemę nuo erozijos, mažina triukšmą, valo orą, maistu aprūpina gyvūnus, žmogų – mediena. Išsaugoti vertingą mišką, kai jis nuolat puolamas kenkėjų ir ligų, dalį medžių pasiglemžia gaisrai, nulaužia vėjai – užduotis ne iš lengvųjų. Miškus reikia atsodinti, todėl privačių miškų savininkams itin svarbu žinoti kaip tinkamai rūpintis miško aplinka.

Privačiu laikomas miškas, kuris nuosavybės teise, priklauso savininkui. Tokius miškus savininkai prižiūri patys arba parduoda mišką tuo besirūpinančiomis bendrovėmis. Tokių privačių miškų Lietuvoje yra nemažai, apie 38 proc., todėl jų priežiūra yra griežtai apibrėžta. Savininkas privalo laikytis valstybės tvirtinamų privačių miškų tvarkymo ir naudojimo nuostatų, LR Miškų įstatymo. Nesilaikant teisės aktuose numatytų reikalavimų gresia baudos.

miskodraugas.lt įvertinta 4.9 balais iš 5 , remiantis 132 klientų vertinimais.

Gauk miško įvertinimą vos per 24 valandas!